SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

AR JUNIOR 2017 v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Soutěž očima soutěžících …

Po dlouhé přípravě jsme se v brzkých ranních hodinách 23. listopadu 2017 vypravili do Českých Budějovic. Každá z nás se připravovala v kategorii, která jí byla nejbližší. Do Českých Budějovic jsme odjeli v počtu šesti studentek. Soutěžili jsme v těchto kategoriích: výkladní skříň, počítačová grafika při tvorbě obalu na ovocný nápoj a plakátu, špendlení na figurínu, kresba zátiší, dárkové balení a psané písmo. Zahájení soutěže se konalo v 11.00 hodin. Všichni jsme měli hodně starostí se svou soutěžní disciplínou, každý si hlídal svůj stanovený čas. V mezičasech jsme si prohlíželi všechny soutěžní kategorie a v duchu hodnotili průběh práce ostatních soutěžících.


Výsledky soutěže:

Podzimní zátiší kreslila úhlem Nikola Truksová a Michaela Dušková. ( 12. místo). Nikola vybojovala nádherné 1. místo.

Soutěžní kategorii Psané písmo- úprava textu s grafikou tvořila Anička Šmídová, která vybojovala krásné 2. místo.

Špendlení na figurínu s námětem Inspirace rokokem aranžovala Marika Bečková, která přivezla krásné 3. místo.

Dárkové balení knihy z přírodních materiálů zpracovala Anička Janečková.( 7. místo )

Maketu výkladní skříně s námětem Zachraňujeme ohrožené druhy vytvářela Terezie Lorencová. (6.místo )

Plakát na téma 300. výročí narození Marie Terezie v počítačové grafice tvořili Eliška Čeledová, Sára Kudláčková a David Mikyska. ( 5., 9. a 15. místo )

Obal na ovocný nápoj zpracovala v počítačové grafice Marie Lidmilová a Marika Bečková

( 8.,10. místo )

Soutěž trvala dva dny a pro nás to byly dny plné zážitků, inspirace a napětí, protože jsme netrpělivě čekali na vyhodnocení, které proběhlo druhý den v odpoledních hodinách. Potom nás čekalo balení a hurá cesta domů. Unavené, ale s pocitem snad dobře odvedené práce jsme dorazili do Žďáru nad Sázavou a těšili jsme se domů. Poděkování patří panu Dvořákovi, který nás bezpečně dopravil a oběma paním učitelkám odborného výcviku, které s námi soutěž připravovaly, prožívaly a morálně nás podporovaly.

Za kolektiv soutěžících: žáci 2. a 3. ročníku oboru Interiérová a aranžérská tvorba

Vedení školy všem soutěžícím i paní učitelkám odborného výcviku moc děkuje za vzornou přípravu a krásná umístění. Gratulujeme!

Za vedení školy: Radka Pospíchalová, ZŘPV

7.12.2017