SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Kurz orientální epilace a malování Hennou

20. března 2019 proběhl na naší škole kurz orientální epilace a malování Hennou, kterého se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku oboru rekondiční a sportovní masér. Kurzu se zúčastnilo 19 žáků. Kurz byl rozdělen do dvou částí - dopoledne jsme se učili orientální epilaci a odpoledne jsme si vyzkoušeli malování Hennou na kůži. Kurz vedla zkušená lektorka ze společnosti Yasminka. Na obě tyto metody se používá výhradně přírodní kosmetika, která se dováží ze severní Afriky.
Na orientální epilaci se používá speciální medová hmota s přídavkem éterických olejů a provádí se podobným způsobem jako epilace voskem. Celý postup epilace jsme si na sobě vzájemně vyzkoušeli.
Během kurzu malování Hennou nás lektorka seznámila s tím, co je to Henna, jak se z ní připravuje pasta a jak se provádí samotné malování. Také nás upozornila na případná rizika, když si necháme v zahraničí malovat tělo napodobeninou Henny.
Obě metody byly velmi zajímavé a naučili jsme se hodně nového. Žáky to bavilo, i když epilace byla pro některé trochu bolestivá. Nejvíce si všichni užili právě malování Hennou. Malovali jsme vlastní vzory podle fantazie, ale někteří se inspirovali obrázkami z internetu.
Tyto metody mohou maséři využívat v letní sezóně, kdy na masáže přichází méně klientů. Lidé naopak více odhalují své tělo a rádi se ozdobí ornamenty, které nejsou trvalé jako tetování.   Mgr. Anita Zelená, učitelka odborného výcviku, 29. 3. 2019


30.3.2019