SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Žákyně líčily a česaly nevěsty

Nesnadný úkol, co říkáte?

Žďárskou Střední školu obchodní a služeb oslovila paní Marie Horáková, majitelka Květinky ze Žďáru nad Sázavou, s prosbou o úpravu pěti nevěst. Pro nevěsty připravila věnečky do vlasů z živých květů a učesané a nalíčené dívky, již v šatech a s ozdobami, se fotily v překrásných zámeckých zahradách. A dívky byly překrásné …


Nikol Šimoníková, Karolína Cisáriková a Renata Lopraisová ze třídy 2K vytvořily jemné, ale i extravagantní líčení jako stvořené pro nevěsty. Je třeba zdůraznit, že po krátké přípravě se děvčata řídila spíše svým citem, protože líčení je učební látkou až třetího ročníku. A cit k této práci jim opravdu nechybí. Zvládly to na jedničku.

„Bylo to moc fajn, holky byly milé, takže jsme nebyly nervózní.“ Shodly se po akci Renata s Karolínou.„Byla to pro nás velká zkušenost, i když já jsem pár nevěst už líčila a upravovala jim nehty. Moc mě to baví.“ Pravila s úsměvem Nikol.

Účesy vytvářely Monika Bartošová a Zuzana Flesarová ze třetího ročníku oboru kadeřnice. Zde jsou jejich dojmy.

Zuzana Flesarová: „Zpočátku jsem byla nervózní, modelky jsme viděly až na místě, nevěděly jsme, jak se nám bude pracovat. Obavy však byly zbytečné, vše probíhalo, jak mělo. Navzájem jsme si pomáhaly, radily si a oporou nám byla paní Pazourová, které moc děkujeme.

Monika Bartošová:“ Bylo fajn, že jsme si mohly vyzkoušet, jak to probíhá ve svatební den. Moc jsme si to užily a získaly inspiraci a zkušenosti, které se nám v naší profesi budou hodit.“

Jsme rády, že s výsledky naší spolupráce se známou Květinkou paní Horákové se může seznámit i veřejnost.

Š. Benešová, O. Pazourová, učitelky odborného výcviku

9.6.2019