SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013


Mladí badatelé

9.6.2019 | Další...

Dne 30. dubna 2019 se třída OA 2 zúčastnila přednášek a prací v Badatelském centru Gymnázia ve Žďáře nad Sázavou.


Žákyně líčily a česaly nevěsty

9.6.2019 | Další...

Nesnadný úkol, co říkáte?

Žďárskou Střední školu obchodní a služeb oslovila paní Marie Horáková, majitelka Květinky ze Žďáru nad Sázavou, s prosbou o úpravu pěti nevěst. Pro nevěsty připravila věnečky do vlasů z živých květů a učesané a nalíčené dívky, již v šatech a s ozdobami, se fotily v překrásných zámeckých zahradách. A dívky byly překrásné …


SKRYTÁ ENERGIE V MALBĚ

2.6.2019 | Další...

V pondělí 20. května 2019 jsme absolvovali kurz malování mandal. Nejdříve nám paní Večeřová vysvětlila, co je to mandala, jak působí na psychiku člověka a jak se vytváří. Slovo mandala pochází ze staroindického jazyka SANSKRT - znamená kruh a vyjadřuje nekonečno. Je symbolem jednoty a rovnováhy, nabízí nám prostor k sebepoznávání i každá barva má svůj význam. Mandala je univerzálním vzorcem i v přírodě ( např. letokruhy stromů, sněhové vločky pavučiny, tříštění kapek deště na hladině vody, lidské oko – duhovka a zornice, stavební částice hmoty atd. Po těchto informacích jsme začali vytvářet mandalu. Nejprve jsme si natřeli plátno libovolnou barvou. Poté jsme si plátno rozvrhli tužkou do určitých obrazců. Každý si namíchal na paletu barvy se kterými jsme chtěli pracovat. Mandalu jsme tvořili pomocí teček a různých velikostí hlaviček špendlíků. Po dokončení mandal si každý svou práci uzamkl časovým zámkem, který určuje dobu působení pozitivní energie mandaly na okolí. Kurz nás velice bavil. Opět jsme se naučili něco nového a těšíme se na další naučné kurzy.
Žáci 1. a 2. ročníku oboru Interiérová a aranžérská tvorba


Učíme se ze života pro život …..

19.5.2019 | Další...

Jsme rádi, že jsme v naší škole mohli přivítat našeho bývalého studenta Jiřího Peška. Jirka provozuje Kadeřnictví a Barber Shop se sídlem v Havlíčkově Brodě. V obou salonech zaměstnává absolventky naší školy. Školení probíhalo v našem školním kadeřnickém salonu a Jirkovou pomocnicí byla Karolína Sobotková. Školení bylo zaměřeno na moderní techniku zesvětlování vlasů zvanou Balayage a v druhém bloku dne na moderní dámský střih Long bob. V obou případech si žákyně techniky melírování a stříhání vyzkoušely, což je nejlepší forma vzdělávání a prohlubování dovedností. Celý učební den probíhal ve velmi příjemné pracovní atmosféře. Děkujeme Jirkovi za jeho čas, přístup k žákům a ukázku novinek z našeho oboru.

Olga Pazourová, učitelka odborného výcviku


Velký úspěch v soutěži „ŠARM 2019“

21.4.2019

Letošní 10. ročník se konal 3. dubna 2019 ve Znojmě. Přestože už venku panovalo jarní počasí, téma soutěže bylo ryze zimní s názvem „Ledové snění“. V kadeřnické kategorii soutěžila žákyně 3. ročníku naší školy Zuzana Flesarová, modelkou byla Anna Škorpíková z Nového Města na Moravě. Pro Zuzku to byla první účast v soutěži a brala ji jako velkou výzvu. Převážná část přípravy probíhala ve volném čase. Výsledek vysoko předčil jejich očekávání - svým umem oslnily porotu a umístily se na vynikajícím 2. místě. Oběma děvčatům patří velké díky za krásnou reprezentaci školy. Poděkování též patří Monice Bartošové, spolužačce Zuzky, která se postarala o líčení modelky a vše zvládla na profesionální úrovni.
Pocity Zuzky, Aničky a Moniky: „Děkujeme, že jsme se mohly zúčastnit soutěže ve Znojmě. Začátek dne jsme nezačaly moc dobře, nespaním, zaspáním a stresem. Cesta byla náročná, ale když jsme přijely a zaregistrovaly se, vše z nás spadlo. Atmosféra super a velké překvapení, když jsme získaly 2. místo. Byly jsme šťastné. Ještě jednou děkujeme.“
Za odborný výcvik: Zdena Novotná, učitelka odborného výcviku

Vedení školy gratuluje k vynikajícímu úspěchu, děkuje p. Novotné za přípravu a věříme, že tento úspěch bude motivací i pro ostatní žáky!


HARMONIE 2019

7.4.2019 | Další...

Další rok uplynul jako voda a soutěž v dekorativní kosmetice a účesové tvorbě Harmonie 2019 opět klepala na dveře. Organizaci, jako téměř každý rok, měla na starosti Střední škola potravinářská a služeb v Brně. Soutěž se konala na výstavišti. Tématem soutěže dekorativní kosmetiky byl ORIENT a v kadeřnické tvorbě fantazijní výčes Přírodní živly a Muž ve stylu Barbers.


Dobré vzory táhnou ……

7.4.2019

Kadeřnický obor je krásná a kreativní práce, ve které musíme sledovat módní trendy a neustále se vzdělávat. Proto žáci 2. a 3. ročníku oboru kadeřník absolvovali přednášku našeho bývalého studenta Adama Adlta. Ten jim popsal svoji cestu od ukončení studia přes získání zaměstnání v kadeřnickém salonu Top Hair Radky Markové ve Žďáře nad Sázavou, až po soutěžní úspěchy, zahraniční školení a stáže. Vše, čeho v životě dosáhl, bylo zásluhou jeho snahy, píle, vytrvalosti a lásky k oboru.

Jak říká sám Adam:,,Je dobré mít v životě štěstí, ale je třeba jít tomu štěstí naproti.“

Takové motivační setkání mělo velmi kladný ohlas u žáků, osobnost Adama je velmi zaujala a věřím, že si uvědomili, že obor, který studují je velmi perspektivní. Úspěch ani kariéra nepřijdou samy. Člověk se o to musí nemalou měrou přičinit, věnovat úsilí a obětovat i něco ze svého pohodlí. Byla bych ráda, kdyby takových absolventů opouštělo školu více a dělali dobré jméno nejen sobě, ale i škole, kde vzdělání získali.

Za odborný výcvik: Radka Pospíchalová, zástupkyně ředitelky pro OV


Kurz orientální epilace a malování Hennou

30.3.2019 | Další...

20. března 2019 proběhl na naší škole kurz orientální epilace a malování Hennou, kterého se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku oboru rekondiční a sportovní masér. Kurzu se zúčastnilo 19 žáků. Kurz byl rozdělen do dvou částí - dopoledne jsme se učili orientální epilaci a odpoledne jsme si vyzkoušeli malování Hennou na kůži. Kurz vedla zkušená lektorka ze společnosti Yasminka. Na obě tyto metody se používá výhradně přírodní kosmetika, která se dováží ze severní Afriky.
Na orientální epilaci se používá speciální medová hmota s přídavkem éterických olejů a provádí se podobným způsobem jako epilace voskem. Celý postup epilace jsme si na sobě vzájemně vyzkoušeli.
Během kurzu malování Hennou nás lektorka seznámila s tím, co je to Henna, jak se z ní připravuje pasta a jak se provádí samotné malování. Také nás upozornila na případná rizika, když si necháme v zahraničí malovat tělo napodobeninou Henny.
Obě metody byly velmi zajímavé a naučili jsme se hodně nového. Žáky to bavilo, i když epilace byla pro některé trochu bolestivá. Nejvíce si všichni užili právě malování Hennou. Malovali jsme vlastní vzory podle fantazie, ale někteří se inspirovali obrázkami z internetu.
Tyto metody mohou maséři využívat v letní sezóně, kdy na masáže přichází méně klientů. Lidé naopak více odhalují své tělo a rádi se ozdobí ornamenty, které nejsou trvalé jako tetování.   Mgr. Anita Zelená, učitelka odborného výcviku, 29. 3. 2019


Tvořily jsme róbu na červený koberec

24.3.2019 | Další...

Červený koberec máme téměř všichni spojený s prezentací filmových hvězd na festivalech, případně s předáváním uměleckých nebo hudebních cen na prestižních soutěžích. Nikdy nás nenapadlo, že budeme mít příležitost samy účinkovat v soutěži, která má červený koberec ve svém soutěžním zadání. V Praze se totiž 15. března 2019 na výstavišti v Letňanech konala soutěž „ World of Beauty and Spa “ve špendlení na živý model na téma: „ Róba na červený koberec“. Měly jsme za úkol ve vymezeném čase tří hodin připravit šaty a make – up způsobem špendlení na živý model. Vlastní průběh práce probíhal skrytě za paravanem a poté následovala přehlídka na molu a hodnocení poroty. Diváci, mezi nimiž byly i naše spolužačky, neskrývali překvapení, jaká róba se dá z kusů látky a špendlíků vytvořit.

A nejkrásnější okamžik nastal, když porota vyhlásila výsledky a my jsme se umístily na krásném 3. místě. Všechna ta námaha a příprava na soutěž stála za to. Odjížděli jsme z Prahy s krásnými zážitky, pohárem a s vědomím, že i v celostátní konkurenci škol můžeme uspět. Byla to velká zkušenost, která se bude hodit nejen ve škole, ale i v budoucí praxi.

Za soutěžící tým:

Hejlíková Sabina a Kučerová Lucie, žákyně 2. ročníku učebního oboru aranžér


Učili jsme se tejpovat …

16.3.2019 | Další...

Ve dnech 11. - 12. března 2019 proběhl na naší škole kurz metod Tejpování. Zúčastnili se ho žáci 1. ročníku učebního oboru rekondiční a sportovní masér.  
Dva lektoři, paní Zuzka a pan Tomáš ze společnosti Škola tejpování s.r.o. z Velkého Meziříčí, nás zasvětili do základních pravidel použití této techniky.
Tejpování je metoda, která využívá lepení bavlněných pásek na kůži pro ovlivnění pohybového a oběhového systému. Aplikací tejpu dochází ke snížení tlaku v podkoží. Hlavní funkcí je podpora svalové činnosti, snížení městnání tekutin a zlepšení kloubních potíží.
Lektoři nás seznámili se zásadami aplikace a technikou lepení. Vše probíhalo s názornými ukázkami a následným praktickým procvičením žáků, kteří pracovali ve dvojicích. Lektoři nás průběžně kontrolovali a případně opravovali. Kurz probíhal ve velmi příjemné pracovní atmosféře, nadšení žáci velmi ocenili aktivní přístup lektorů, kteří k nim měli velmi dobrý  vztah. Jejich nadšení pro předávání svých zkušeností žáci kladně hodnotili: „Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí tohoto super kurzu a mohla poznat Tomáše a Zuzku. Je až překvapivé, kolik se toho může člověk během dvou dnů naučit. Viděla jsem, že práce s námi je baví a jsem moc ráda za to, že tento kurz proběhl“, zhodnotila Marcela Dědová.
Podle kladných a nadšených ohlasů všech zúčastněných si dovoluji napsat, že kurz byl na vysoké úrovni. Věřím, že schopnosti a dovednosti, které žáci v tomto kurzu získali, využijí ve své profesní kariéře.  

Věra Řehořová, učitelka odborného výcviku  
15. 3. 2019


Zpět