SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Aktuality

Archiv

Rok: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013


Kurz Spirální stabilizace páteře

7.10.2017 | Další...

Ve dnech 18.-19.9. a 26.-27.9. proběhl v naší škole kurz Spirální stabilizace páteře pod vedením paní Dany Kropáčkové. Kurzu se účastnili studenti 2.a 3. ročníku učebního oboru Rekondiční a sportovní masér. První dva dny byly věnovány principům spirální stabilizace páteře, osvojení základních cviků a korekci cviků. Další dva dny získávali dovednosti v oblasti manuálních technik. Studenti mají možnost pokračovacích kurzů a stát se cvičitelem, terapeutem, lektorem.

Spirální stabilizace páteře je cvičení, které se využívá u lidí s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u lidí s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. MUDr. Richard Smíšek vytvořil sestavy cviků s pružnými lany, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a umožňují protahovat páteř směrem vzhůru. Tím se zajistí dostatečný prostor pro ploténky, umožní se jejich regenerace, dojde k uvolnění utlačených nervů a odstranění bolesti.


Exkurze do ŠKODY Mladá Boleslav

7.10.2017 | Další...

Dne 25. září 2017 se obchodní akademie druhého a třetího ročníku společně se studenty nástavbového studia 2.P zúčastnila exkurze do ŠKODY Mladá Boleslav v doprovodu paní učitelky Šimurdové a Rudelové. Po cestě autobusem nás v 11 hodin čekala prohlídka muzea Škodovky s výkladem průvodkyně. V muzeu jsme si mohli prohlédnou úplné začátky firmy Laurin & Klement, až do dnešní podoby automobilů firmy ŠKODA. Po prohlídce muzea jsme se autobusem přesunuli do nedaleké továrny, kde jsme si mohli prohlédnout, jak se lisují součástky do automobilů nebo vidět samotnou montáž. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací možná i díky tomu, jakého jsme měli průvodce. Prohlídkou továrny jsme naší exkurzi ukončili a pomalu se přesunuli zpět do Žďáru.  Kateřina Padalíková


KURZ FLORISTIKY

17.6.2017 | Další...

6. 2017 se konal na naší škole kurz floristiky pod vedením p.HORÁKOVÉ. Zúčastnily se ho žákyně 2. a 3. ročníku oboru aranžér. Kurz byl velmi zajímavý, naučily jsme se nové věci, které jsme ještě neuměly, např. držení kytice při vázání, vatičkování.
Vyráběly jsme ozdoby ze živých květů do vlasů, na šaty nebo na ruku. Učily jsme se vázat kytici do spirály, jeden květ s přízdobami a svatební kytici do kulata.
Dověděly jsme se, že i kytice nebo jakákoliv úprava květin má své zákonitosti, některá pravidla mám byla již známa z našeho oboru.
Práce s květinami je voňavá a krásná.   Aranžérky 3. ročník


EXKURZE KOSMETIČEK VE FIRMĚ FOR LIFE & MADAGA

17.6.2017 | Další...

V pondělí 12. 6. 2017 se žákyně 2. a 3. ročníku oboru Kosmetické služby zúčastnily exkurze do kosmetické firmy FOR LIFE & MADAGA v Brně. Vyrazily jsme brzo ráno a před devátou hodinou ranní jsme byly v Brně. Ve firmě jsme strávily skoro tři hodiny. Hodně jsme se toho dozvěděly o jejich přípravcích. Mohly jsme si sáhnout na aktivní látky, se kterými firma pracuje a odnesly jsme si hodně rad do života.

Exkurze se nám líbila a doufáme, že si něco podobného brzy zopakujeme.

Za všechny žákyně Petra Poulová a Pavlína Vlčková 2K.


Praktická maturitní zkouška 4K.

28.5.2017 | Další...

Žákyně oboru Kosmetické služby prováděly praktickou maturitní zkoušku ve dnech 17. až 19. 5. 2017. Její součástí bylo společenské líčení na zadané téma. Jejich povedené výkony si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


SPORTOVNÍ DEN 3.KVĚTNA A GRILOVÁNÍ S KAUFLANDEM

7.5.2017 | Další...

Abychom vyprázdnili budovu školy našim maturantům, šli jsme sportovat. Žáci  absolvovali vylosovaný okruh a v průběhu pochodu a poznávání okolí malovali obrázek, sbírali rostliny či skládali básničku. Po příchodu na hřiště plnili veselé disciplíny, jako například kripl kára běh,  běh o berlích a stříleli ze vzduchovky. V rámci spolupráce s Kauflandem jsme dostali chutnou grilovanou klobásu se zeleninou a ovocem a měli jsme radost z příjemně netradičně stráveného dne v hezkém počasí.
Jitka Malcová, tělocvikářka


1. místo v soutěži

7.5.2017 | Další...

nemůžu ani slovy popsat, jak moc pro mě znamená umístění v takovéto soutěži. Nikdy dřív jsem neměla odvahu ani možnosti se podobných akcí účastnit, ale díky této škole a pilné podpoře našich mistrových jsem spoustu šancí získala. Jako většina mých spolužáků jsem i já vytvářela obraz na téma týkající se Marie Terezie do Národního muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze.
Zaměření soutěže znělo kresba, v čemž jsem se cítila jako ryba ve vodě. Hodiny a hodiny práce, které jsem nad obrazem strávila, byly náročné a přiznávám, někdy i o nervy. Ale když děláte něco, co vás baví a čím se můžete zdokonalovat, už jen to je pro vás odměnou.
Asi tak měsíc po zaslání obrazu do soutěže za mnou přišel náš pan ředitel a pogratuloval mi k 1.místu. Nemohla jsem být šťastnější. I přestože někteří lidé tvrdili, že to nezvládnu, já věděla, že ano. Je krásné, když se váš výtvor líbí vám samotným, ale když pak zjistíte, že to ocení i někdo, koho třeba vůbec neznáte, je to úžasný pocit. Proto, když něco chceme a milujeme, jděme si za tím. Stejně jako já, 23.května 2017, na slavnostním předávání cen z této soutěže v Praze.
Děkuji za tuto šanci a držím palce dalším bojovníkům za své sny a cíle.  Nikola Truksová


Obchodní akademie třetí nejlepší v České republice

27.4.2017 | Další...

Celostátní kolo soutěže Finanční gramotnosti, které proběhlo v Praze, dopadlo pro žďárskou obchodní akademii nadmíru dobře. Jako vítěz krajského kola, reprezentovala Kraj Vysočinu v konkurenci dalších 13 krajů.

Díky intenzivní přípravě se náš tým ve složení Zdeněk Pelikán, Sára Čičková a Magdalena Fejtová pod vedením paní učitelky Hronkové dostal až do finálového kola, které se uskutečnilo v úterý 25. 4. 2017 v benediktinském klášteře Emauzy v Praze. Během soutěžního dne jsme se účastnili dvou kol, a to semifinálového, kde jsme s převahou zvítězili, a poté finálového, kde jsme skončili za Jihomoravským a Středočeským krajem. Důležité totiž nebyly pouze odborné znalosti, se kterými jsme neměli problém, ale i rychlost a postřeh. Nakonec z toho bylo krásné 3. místo. Základem úspěchu je jistě i výuka v povinném předmětu finance a další ekonomické znalosti, které škola studentům předává. Vylepšili jsme tak loňské šesté místo a pro příští rok před námi stojí výzva zaútočit na příčku nejvyšší.

Diplom 1

Diplom 2

Magda, Sára a Zdeněk ze 4.OE


AR Junior 2017

26.3.2017 | Další...

Po dobrém umístění na soutěži AR Junior v Českých Budějovicích se rozhodlo, že se budeme znovu snažit o podobný výkon v Praze na World of Beauty. Téma bylo ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU špendlení na živý model. Špendlila Valérie Slámová a modelkou jí byla Kristýna Šrámková.
Samozřejmě jsme je v tom nenechaly samotné a jely jsme s nimi a podpořily je. Konkurence byla vysoká,ale i přesto se děvčata umístila na pěkném 6. místě z 19. účastníků, pouhých šest bodů za třetím místem.

"Byl to velký zážitek, procházet se po mole, kdy na vás všichni koukají. Odvážím si velké zkušenosti, na které budu jednou ráda vzpomínat. Krásně jsme si užily výlet do Prahy." říká Kristýna.

Prošly jsme si zbytek pavilonu, kde byla další soutěž MALOVÁNÍ NA TĚLO tzv. body painting a soutěž kadeřníků a vizážistů na téma ČEROKÍ.     aranžérky 3.C.


Dárkové balení - kurz

19.3.2017 | Další...

Paní lektorka RADKA KŘIVÁNKOVÁ, která za námi přijela z Prahy, nám rozšířila obzory, jak vylepšit to, co už umíme, aby to nebylo jen obyčejné balení.

Naučila nás i různé druhy mašlí, květin ,ale i růží z ozdobných stuh. Díky nim jsou dárky hezčí.

Dovezla celou řadu balicích papírů, které nás samozřejmě ihned zaujaly.

Všechny nás čtyřhodinový kurz velice bavil a určitě nové dovednosti využijeme i nadále.

Kovtunová Kateřina 3.c


Kurzy olejomalby technikou Boba Rosse®

12.3.2017 | Další...

Za 1 den si každá ze studentek namalovala obraz olejovými barvami na plátno. Tato technika, kterou se každý rok snaží objevovat jiný ročník oboru Interiérová a aranžérská tvorba, je velmi zvláštní, jednoduchá a rychlá. Maluje se velkými štětci na mokrý podklad - malířské plátno, olejovými barvami. Motivy byly tentokrát dva , krok po kroku opět trpělivě lektorovala Jana Laštovičková Grygarová. (www.atelier-zebra.eu )   Byl to příjemně a kreativně strávený den…


Veletrh fiktivních firem Brno

11.3.2017 | Další...

Dne 2. 3. 2017 se uskutečnil veletrh fiktivních firem v Brně, na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova 23. Zúčastnilo se ho 34 firem, které spolu soutěžili v několika kategoriích – nejlepší prezentace, stánek, katalog, reklama, leták, vizitka a maskot.


Zpět