SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Publicita školy

Jaro v nových floristických trendech ….

17.3.2018 | Další...

Pozvání k pracovnímu workshopu přijaly floristky paní Veronika Vášová a Eliška Tomanová. Cílem pracovního setkání bylo ukázat žákům všech ročníků učebního oboru interiérové a aranžérské tvorby nové jarní trendy, které měly žáky inspirovat a motivovat ke krásné floristické činnosti. Žáci sledovali, jak využít darů naší přírody a dalších materiálů ke zpracování interiérové i exteriérové dekorace. Důležitým momentem bylo i to, že obě floristky žákům předávaly nejen své dovednosti, ale hlavně nápady, které jsou velmi cenné. Obdivovala jsem jejich ochotu podělit se o své „bohatství “a velmi se mi líbilo, jak paní Vášová nezištně a hlavně s velkým nadšením předávala svoje umění, kterým kultivuje svoje okolí. Během práce žákům povídaly o své profesní cestě k této činnosti. Velmi rychle časové vymezení pro tuto činnost uteklo a my jsme se všichni domluvili, že dalším naším setkáním bude opět floristické umění a tentokráte na téma „Svatba “, kdy svatební dekorace paní Vášová zpracuje před zraky našich žáků. Děkujeme.  Radka Pospíchalová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik

Pohledem našich žáků …


Studenti se učili Dornově metodě plus

11.3.2018 | Další...

Žáci 2. a 3. ročníku učebního oboru rekondiční a sportovní masér úspěšně prošli 5.3.-7. 3.2018 kurzem „Dornovy metody plus“ a získali certifikát s mezinárodní platností. Žáky školili ti nejlepší z nejlepších v České republice. MgA. Zuzana Prouzová- Lehrmannová a Josef Púry jsou uznávanými mezinárodními lektory Dornovy metody plus, kteří přednáší nejen u nás, ale i v zahraničí. Společně s lektory se žákům věnovali i asistenti, kteří pomáhali s dohledem nad správným provedením nápravných technik. Dornova metoda je jedna z nejúspěšnějších alternativních terapií pohybového aparátu. Tato metoda umožňuje správné usazení kloubních hlavic do kloubních jamek, správné vycentrování kloubů, dále umožňuje srovnání pánve, vychýlené obratle i délky dolních končetin.Příjemná pracovní atmosféra a nadšení žáků jsou dokladem toho, že chuť učit se něčemu novému je posouvá dál ve svém oboru a otevírá jim dveře k dalším studijním i pracovním možnostem. Nejlepším žákům byla nabídnuta spolupráce asistence při kurzech, které lektoři organizují. Poděkování patří škole, která kurz pro žáky organizovala. Každá další vzdělávací aktivita a nadstavba k probíranému učivu usnadňuje žákům vstup na trh práce a pocit, že žáci odcházejí dobře připraveni je to, o co nám především jde.

Jana Vomáčková, učitelka odborného výcviku

Datum: 9. 3. 2018


Napříč generacemi …

25.2.2018 | Další...

Ve čtvrtek 15. února 2018 prožili žáci učebního oboru aranžér nevšední výukový den odborného výcviku. Kresbu tečkovanou technikou pomocí mikrotužky je přišla učit žďárská výtvarnice paní Bohumila Málková. Ačkoliv je věkem seniorka, velmi nás překvapila svým neutuchajícím životním elánem, který projevuje nejen ve výtvarném oboru. Současně píše poezii a největší obdiv si zasluhuje její chuť do života, protože těmto uměleckým činnostem se začala systematičtěji věnovat až po odchodu do penze.


Odborná exkurze do kosmetické firmy Ryor

11.2.2018 | Další...

Studentky oboru Kosmetická péče a jejich učitelky se zúčastnily odborné exkurze do firmy Ryor. Pod vedením pracovníků firmy jsme společně prošli hlavní provozovnou Ryoru v Kyšicích. Cílem exkurze bylo doplnit teoretické učivo o odborné poznatky z praxe. Profesionální přístup ze strany zaměstnanců firmy a správné chování našich studentek vytvořilo příjemnou atmosféru, ve které jsme se seznámily s jednotlivými fázemi výrobního procesu, od vstupu surovin až po hotový výrobek. Velmi přínosné byly informace o surovinách až po výrobu kosmetických přípravků. Tato část odborné exkurze je velmi důležitým zdrojem znalostí k profilové části maturitní zkoušky. Odnesly jsme si spoustu praktických poznatků, které uplatníme v odborné praxi i v každodenním životě. Exkurze měla vysoce odbornou úroveň. Uskutečnily se takto mezipředmětové vztahy předmětů materiály, odborný výcvik, kosmetická péče a občanská výchova. Studentky všech ročníků oboru kosmetická péče se poznaly a trávily pěkný příjemný den. Naše poděkování patří vedení školy, které nám exkurzi umožnilo, a vedení firmy Ryor, které nám exkurzi zrealizovalo. Všichni jsme byli velmi spokojeni a nadšeni profesionálním a lidským přístupem pracovníků firmy Ryor, kterým tímto velmi děkujeme. Těší nás jejich pozvání na příští rok. Velmi si toho vážíme.
Š. Nádvorníková a M.Brychtová.        


Ryor očima studentů

11.2.2018 | Další...

Dne 29. 1. 2018 jsme se vydaly do Ryoru v Kyšicích u Prahy. Po příjezdu nás mile přivítali pracovníci Ryor. Prováděl nás pán po budově Ryor a ukazoval nám chemické látky a různé vonné aromatické látky, které jsou obsaženy ve výrobcích Ryor. Prohlídka po budově Ryor mě velice zaujala, nejvíce, jak se všechno balí a lepí etikety. Na konci jsme dostaly dáreček. Děkuji, že jsem se mohla zúčastnit.
Za studentky oboru Kosmetická péče R. Lopraisová


Školou prostoupila vůně čokolády a medu

11.2.2018 | Další...

Opojná vůně čokolády a medu se nesla nejen budovou školy, ale hlavně školním masérským salonem. Žáci 2. a 3. ročníku učebního oboru rekondiční a sportovní masér si na vlastní kůži prošli čokoládovým a medovým potěšením. Lektorka kurzu, paní Jana Kubíková, úspěšně žáky provedla kurzem čokoládové a medové masáže. Celý učební den probíhal ve velmi příjemné a milé atmosféře. Po ukončení žáci obdrželi Certifikát o úspěšném absolvování kurzu.
Účastníci kurzu si tak na vlastní kůži mohli zažít blahodárné účinky obou masáží, a to nejen po stránce fyzické, ale i smyslové….
Posuďte sami…

Jana Vomáčková, učitelka odborného výcviku, 8. 2. 2018
Střední škola obchodní a služeb, SČMSD, Žďár nad Sázavou s.r.o.


Workshop kulinářského umění s kuchařem z irské michelinské restaurace

28.1.2018 | Další...

CHAPTER ONE…

Žáci 2. a 3. ročníku učebního oboru kuchař - číšník se zúčastnili kulinářského workshopu, který vedl Marek Straka, kuchař z irské michelinské restaurace Chapter One. Společně připravili krok za krokem moderní tříchodové menu. Cílem setkání bylo seznámit žáky s profesionálem, který byl ochoten žákům sdělit své profesní začátky, předat zkušenosti ze zahraničí a v neposlední řadě předvést svoje praktické dovednosti. V příjemné pracovní atmosféře žáci se zájmem prováděli praktické postupy, které Marek Straka předváděl.Toto pracovní setkání mělo z mého pohledu velmi motivační charakter, kdy si žáci mohli uvědomit, že obor, který studují, je velmi perspektivní. Kladné pocity měli i účastníci workshopu, kdy hodnotili setkání jako velmi přínosné a projevili zájem o případné další lekce. Také pan kuchař byl s průběhem celé akce spokojený a velmi rád by se podílel na další možné spolupráci.
Děkujeme a těšíme se opět při dalším pracovním setkání!

Radka Pospíchalová, 25. 1. 2018


Workshop – Alternativní způsoby stravování

21.1.2018 | Další...

17. 1. 2018 se žáci oboru Rekondiční a sportovní masér zúčastnili workshopu o alternativním stavování. Naši školu navštívila výživová poradkyně Mgr. Kateřina Bukáčková, která žákům vysvětlila podstatu výživového směru vegetariánství, do kterého jsou začleněni vegani, vitariáni (RAW strava) a makrobiotika. Žáci byli seznámeni s potravinami těchto výživových směrů a sami si připravili a následně ochutnali tři pokrmy. Přednáška byla interaktivní, p. Bukáčková vtáhla účastníky do problému a tím je přiměla zamyslet se nad vlastním stravováním. Poznatky ohledně zdravého životního stylu jsou pro maséry vždy přínosem a doufám, že je žáci uplatní ve své praxi i osobním životě.
Marie Brychtová


OLEJOMALBA

7.1.2018 | Další...

13.12.2017 jsme absolvovaly kurz olejomalby technikou, kterou vymyslel Bob Ross. Geniální americký malíř Bob Ross, byl umělec a tvůrce televizního pořadu o malbě „The Joy of Painting“ Díky tomuto pořadu se stal doslova legendou v USA i pro ty, které umění až tak nezajímá. Jeho styl je totiž naprosto jednoduchý a s trochou cviku jej zvládne každý.
Kurzem nás tradičně provázela certifikovaná lektorka Jana Laštovičková Grygarová. Trpělivě nám krok za krokem vedla ruku se štětcem, míchala barvy, připravovala pomůcky a my tvořily nebe, les, pole s levandulí, mraky…
Vytvářely jsme svůj první obraz na plátno.
Tvůrčí atmosféra byla velice příjemná, dokázaly jsme si při této výtvarné činnosti odpočinout a zrelaxovat.
 
Aranžérky z 2.C a 3.C


MLADÝ MÓDNÍ TVŮRCE - JIHLAVA 2017

17.12.2017 | Další...

Již tradičně se žákyně naší školy v oborech Kadeřnice a Kosmetiké služby zúčastnily podzimní soutěže Mladý módní tvůrce v Jihlavě, která se konala 30. 11. 2017. Naši školu reprezentovala Aneta Pešková, žákyně 3. ročníku oboru kadeřnice s modelkou Lucií Štursovou. Soutěžní téma znělo „ Ples v opeře “. Druhou soutěžící byla Adéla Sobotková, také ze 3. ročníku.  Modelkou byla Valerie Bočková z 1. ročníku. Adéla zpracovávala kadeřnické téma „Star Wars“. V oboru kosmetika se líčení zhostila žákyně 4. ročníku Gabriela Pejchalová s modelkou Šárkou Havlíkovou, rovněž ze 4. ročníku. Soutěžily na téma „Extravagantní líčení ve stylu módních přehlídek Johna Galliana“. Výsledky jejich soutěžních prací si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a věříme, že každá soutěžní zkušenost žáky obohacuje a posouvá je za hranice běžné přípravy v oboru.

Šárka Benešová a Naděžda Mladá, učitelky odborného výcvik


Kurz japonské manikúry – P-SHINE

13.12.2017 | Další...

Kurz se konal 11. 12. 2017 a absolvovaly jej žákyně 1. ročníku oboru Kosmetické služby. Děvčata byla seznámena s touto ozdravnou metodou péče o nehty, která spočívá ve speciálním zalešťování včelího vosku do nehtů. Tato metoda podporuje zdravý růst nehtů a je oblíbená u klientek. Všechny žákyně ukázaly velkou šikovnost a na závěr dostaly Certifikát odborného zaškolení.


AR JUNIOR 2017 v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

7.12.2017 | Další...

Soutěž očima soutěžících …

Po dlouhé přípravě jsme se v brzkých ranních hodinách 23. listopadu 2017 vypravili do Českých Budějovic. Každá z nás se připravovala v kategorii, která jí byla nejbližší. Do Českých Budějovic jsme odjeli v počtu šesti studentek. Soutěžili jsme v těchto kategoriích: výkladní skříň, počítačová grafika při tvorbě obalu na ovocný nápoj a plakátu, špendlení na figurínu, kresba zátiší, dárkové balení a psané písmo. Zahájení soutěže se konalo v 11.00 hodin. Všichni jsme měli hodně starostí se svou soutěžní disciplínou, každý si hlídal svůj stanovený čas. V mezičasech jsme si prohlíželi všechny soutěžní kategorie a v duchu hodnotili průběh práce ostatních soutěžících.


MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ KADEŘNÍKŮ V JIHLAVĚ

17.11.2017 | Další...

Již po několikáté se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže kadeřníků Hairdresser Open 2017, konaný 6.11. 2017 v Jihlavě. Ve společném projektu vybraných škol v rámci Evropy svoje umění představili mladí kadeřníci ze Slovenska, Rumunska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a České republiky. Naší školu reprezentovaly žákyně Aneta Pešková ze 3. ročníku s modelkou Valerií Bočkovou z l. ročníku a Adéla Sobotková 3. ročník s modelkou Kristýnou Romeniukovou ze 3.ročníku. Aneta soutěžila na téma „Ve světě ročních období “ a obsadila krásné 6. místo (zlaté pásmo). Adéla česala svatební účes, za který byla oceněna 8. místem (stříbrné pásmo). Velké poděkování patří oběma děvčatům za krásné umístění a reprezentaci školy, při tak velké mezinárodní konkurenci. České republika, kterou jsme naší účastí zastupovaly, se v hodnocení států umístila na stříbrné příčce.
Vedení školy děkuje za výbornou reprezentaci školy. Poděkování patří učitelkám odborného výcviku paní Zdeně Novotné a paní Nadě Mladé za trénink a odborné vedení . Věříme, že pro děvčata to byla neocenitelná zkušenost a zážitek, na který se jen tak nezapomíná.    Radka Pospíchalová, 16.11. 2017


Jdu za svým snem

27.10.2017

Ne vždy jsem byla cílevědomá. Ani by mě nenapadlo, že bych se mohla dostat tam, kde všude jsem za poslední rok stála. Mé předešlé úspěchy v národních a krajských výtvarných soutěžích se staly mými kořeny. Základem k něčemu, co mi ukazuje, jakou budoucnost si chci stavět, jakého života chci jednou dosáhnout. A pravda je taková, že když něco chcete, uvěříte tomu a jdete si za tím, máte velkou možnost úspěchu.

12. 10. 2017 jsem byla pozvána Sdružením soukromých škol Čech, Moravy a Slezska do Senátu České Republiky v Praze. Jednalo se o předávání ocenění v soutěži "Mladý řemeslník roku 2017", pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horské. Ze všech soukromých škol se vybíralo 20 nejúspěšnějších studentů. Já jsem měla tu čest stát mezi těmi 20 nejlepšími, držet v rukou cenu a říkat si: „dokázala jsem to“.

Učitelé na mé škole mě postavili na start. Rodina i přátelé mě motivovali a já se rozhodla běžet vpřed. Tímto textem chci poukázat na to, že sny a cíle, které v sobě máme, chtějí ven. A je jen na nás, jak s tím naložíme. Já děkuji za skvělou zkušenost, která se mi naskytla, a jsem připravená dál objevovat samu sebe.
Nikola Truksová Studentka 2. ročníku oboru Interiérová a aranžerské tvorba
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.


» Archiv