SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Publicita školy

Aranžérská dílna se proměnila v květinovou zahradu ……

6.6.2018 | Další...

Pozvání k floristickému tvoření přijala paní Horáková, majitelka obchodu Květinka ze Žďáru nad Sázavou. Cílem našeho setkání bylo naučit žáky základním floristickým dovednostem, seznámit je s historií floristiky, styly a způsoby, které je možno použít, včetně vychytávek, které práci usnadní. Velká část pracovního dopoledne byla věnována vázání kytice do spirály a výrobě jednoduché květinové ozdoby do vlasů.Vlastní fantazii se meze nekladly, žáci tvořili dle vlastního umu a paní Horáková jim byla nápomocna nejen radou, ale i svou zručností. Hotovou kytici si žáci odnesli domů a určitě udělala radost nejen jim, ale i někomu, koho chtěli obdarovat a potěšit.
„Jsem ráda, že něco takového pro nás škola vymyslela a stále něco nového vymýšlí. Paní Horáková nás všechny nadchla, motivovala a ukázala něco nového, řekla Katka Dostálová, žákyně 1. ročníku oboru interiérová a aranžérská tvorba. Radka Pospíchalová, ZŘPV 30. 5. 2018


Obaly pro papeže nebo pro Václava Havla, aneb jak to chodí ve Studiu Činčera …..

12.5.2018 | Další...

Velmi zajímavé bylo pro nás setkání s panem Činčerou, kterého jsme navštívili v jeho designovém Studiu v Modřanské ulici v Praze. Pan Činčera nám prozradil, jaký má vztah k obalovému designu, na které obaly je nejvíce pyšný a co mu dnes, v době moderních technologií, usnadňuje práci. Viděli jsme spoustu zajímavých obalů, které pan Činčera vyrábí pro známé značky, např. pro Českého lva, Škodu Auto, TON, Pilsner Urguell a další. Popsal nám, jak takový obal vzniká. Ta cesta je složitější, než by se mohlo zdát. Na začátku je požadavek zákazníka, následuje návrh a rozkreslení, výroba raznic, tisk a výsledkem je konečný obal. Viděli jsme prostorovou práci s papírem a fóliemi, atypické konstrukce, archivní a prezentační obaly. Celá prohlídka i přednáška byly velmi inspirativní a setkání s tak zajímavým člověkem obohacující. Zde jsme si uvědomili, že bychom měli mít jasno v tom, co chceme v životě dělat, aby měla práce smysl a člověka naplňovala. Po prohlídce studia jsme se přepravili na Karlův most, dále jsme si prohlédli Národní divadlo a další zajímavosti našeho hlavního města. Nechyběla návštěva Paladia, kde jsme se občerstvili a něco nakoupili. Exkurze byla velmi zdařilá a inspirativní pro naší tvorbu, dodala nám nové nápady, které v budoucnu určitě využijeme.

Závěrem citace odpovědi pana Činčery na otázku v publikovaném rozhovoru:


Malý masér

21.4.2018 | Další...

Žáci 3. ročníku učebního oboru rekondiční a sportovní masér navštívili žďárskou mateřskou školku Sluníčko s akcí „Malý masér“. Děti z oddělení „Krteček“ se s nadšením učily základním masérským hmatům s velikou vervou a nadšením.  Školkáčci nás velice mile překvapili nejen svou velikou šikovností, ale i znalostmi, za které obdrželi účastnický list „Malý masér“. Pozitivní odezvy ze stran dětí a rodičů nás moc těší. Děkujeme paní učitelce z mateřské školy Iloně Dvořákové za možnou spolupráci a těšíme se na příští rok.
Jana Vomáčková, učitelka odborného výcviku
Datum: 9. 4. 2018


ŠARM ZNOJMO 2018

21.4.2018 | Další...

S  příchodem jara se žákyně naší školy již tradičně účastní kadeřnické a kosmetické soutěže ve Znojmě. Tentokrát bylo vyhlášeno krásné téma: Moderní nevěsta.

Kadeřnický um předváděla Aneta Pešková ze třídy 3. D s modelkou Valerií Bočkovou z l. ročníku učebního oboru kadeřník. Za svůj skvělý výkon Aneta vybojovala třetí místo a velmi se těšila z účasti na „ bedně“ při vyhlašování výsledků. V oboru kosmetička se líčení zhostila Adéla Gregorová ze třídy 3. K s modelkou Natálií Atanasiadu, též ze třídy 3. K. Ani tady děvčata nezklamala a umístila se na pěkném 4. místě.

Po celou dobu soutěže zde panovala příjemná soutěžní atmosféra, vše bylo perfektně zorganizované včetně bohatého doprovodného programu.

Velké poděkování patří oběma děvčatům za reprezentaci naší školy. 
Mladá Naďa
Benešová Šárka učitelky odborného výcviku


» Archiv