SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Publicita školy

Kurz japonské manikúry – P-SHINE

13.12.2017 | Další...

Kurz se konal 11. 12. 2017 a absolvovaly jej žákyně 1. ročníku oboru Kosmetické služby. Děvčata byla seznámena s touto ozdravnou metodou péče o nehty, která spočívá ve speciálním zalešťování včelího vosku do nehtů. Tato metoda podporuje zdravý růst nehtů a je oblíbená u klientek. Všechny žákyně ukázaly velkou šikovnost a na závěr dostaly Certifikát odborného zaškolení.


AR JUNIOR 2017 v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

7.12.2017 | Další...

Soutěž očima soutěžících …

Po dlouhé přípravě jsme se v brzkých ranních hodinách 23. listopadu 2017 vypravili do Českých Budějovic. Každá z nás se připravovala v kategorii, která jí byla nejbližší. Do Českých Budějovic jsme odjeli v počtu šesti studentek. Soutěžili jsme v těchto kategoriích: výkladní skříň, počítačová grafika při tvorbě obalu na ovocný nápoj a plakátu, špendlení na figurínu, kresba zátiší, dárkové balení a psané písmo. Zahájení soutěže se konalo v 11.00 hodin. Všichni jsme měli hodně starostí se svou soutěžní disciplínou, každý si hlídal svůj stanovený čas. V mezičasech jsme si prohlíželi všechny soutěžní kategorie a v duchu hodnotili průběh práce ostatních soutěžících.


MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ KADEŘNÍKŮ V JIHLAVĚ

17.11.2017 | Další...

Již po několikáté se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže kadeřníků Hairdresser Open 2017, konaný 6.11. 2017 v Jihlavě. Ve společném projektu vybraných škol v rámci Evropy svoje umění představili mladí kadeřníci ze Slovenska, Rumunska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a České republiky. Naší školu reprezentovaly žákyně Aneta Pešková ze 3. ročníku s modelkou Valerií Bočkovou z l. ročníku a Adéla Sobotková 3. ročník s modelkou Kristýnou Romeniukovou ze 3.ročníku. Aneta soutěžila na téma „Ve světě ročních období “ a obsadila krásné 6. místo (zlaté pásmo). Adéla česala svatební účes, za který byla oceněna 8. místem (stříbrné pásmo). Velké poděkování patří oběma děvčatům za krásné umístění a reprezentaci školy, při tak velké mezinárodní konkurenci. České republika, kterou jsme naší účastí zastupovaly, se v hodnocení států umístila na stříbrné příčce.
Vedení školy děkuje za výbornou reprezentaci školy. Poděkování patří učitelkám odborného výcviku paní Zdeně Novotné a paní Nadě Mladé za trénink a odborné vedení . Věříme, že pro děvčata to byla neocenitelná zkušenost a zážitek, na který se jen tak nezapomíná.    Radka Pospíchalová, 16.11. 2017


Jdu za svým snem

27.10.2017

Ne vždy jsem byla cílevědomá. Ani by mě nenapadlo, že bych se mohla dostat tam, kde všude jsem za poslední rok stála. Mé předešlé úspěchy v národních a krajských výtvarných soutěžích se staly mými kořeny. Základem k něčemu, co mi ukazuje, jakou budoucnost si chci stavět, jakého života chci jednou dosáhnout. A pravda je taková, že když něco chcete, uvěříte tomu a jdete si za tím, máte velkou možnost úspěchu.

12. 10. 2017 jsem byla pozvána Sdružením soukromých škol Čech, Moravy a Slezska do Senátu České Republiky v Praze. Jednalo se o předávání ocenění v soutěži "Mladý řemeslník roku 2017", pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horské. Ze všech soukromých škol se vybíralo 20 nejúspěšnějších studentů. Já jsem měla tu čest stát mezi těmi 20 nejlepšími, držet v rukou cenu a říkat si: „dokázala jsem to“.

Učitelé na mé škole mě postavili na start. Rodina i přátelé mě motivovali a já se rozhodla běžet vpřed. Tímto textem chci poukázat na to, že sny a cíle, které v sobě máme, chtějí ven. A je jen na nás, jak s tím naložíme. Já děkuji za skvělou zkušenost, která se mi naskytla, a jsem připravená dál objevovat samu sebe.
Nikola Truksová Studentka 2. ročníku oboru Interiérová a aranžerské tvorba
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.


Kurz Spirální stabilizace páteře

7.10.2017 | Další...

Ve dnech 18.-19.9. a 26.-27.9. proběhl v naší škole kurz Spirální stabilizace páteře pod vedením paní Dany Kropáčkové. Kurzu se účastnili studenti 2.a 3. ročníku učebního oboru Rekondiční a sportovní masér. První dva dny byly věnovány principům spirální stabilizace páteře, osvojení základních cviků a korekci cviků. Další dva dny získávali dovednosti v oblasti manuálních technik. Studenti mají možnost pokračovacích kurzů a stát se cvičitelem, terapeutem, lektorem.

Spirální stabilizace páteře je cvičení, které se využívá u lidí s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u lidí s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. MUDr. Richard Smíšek vytvořil sestavy cviků s pružnými lany, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a umožňují protahovat páteř směrem vzhůru. Tím se zajistí dostatečný prostor pro ploténky, umožní se jejich regenerace, dojde k uvolnění utlačených nervů a odstranění bolesti.


Exkurze do ŠKODY Mladá Boleslav

7.10.2017 | Další...

Dne 25. září 2017 se obchodní akademie druhého a třetího ročníku společně se studenty nástavbového studia 2.P zúčastnila exkurze do ŠKODY Mladá Boleslav v doprovodu paní učitelky Šimurdové a Rudelové. Po cestě autobusem nás v 11 hodin čekala prohlídka muzea Škodovky s výkladem průvodkyně. V muzeu jsme si mohli prohlédnou úplné začátky firmy Laurin & Klement, až do dnešní podoby automobilů firmy ŠKODA. Po prohlídce muzea jsme se autobusem přesunuli do nedaleké továrny, kde jsme si mohli prohlédnout, jak se lisují součástky do automobilů nebo vidět samotnou montáž. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací možná i díky tomu, jakého jsme měli průvodce. Prohlídkou továrny jsme naší exkurzi ukončili a pomalu se přesunuli zpět do Žďáru.  Kateřina Padalíková


KURZ FLORISTIKY

17.6.2017 | Další...

6. 2017 se konal na naší škole kurz floristiky pod vedením p.HORÁKOVÉ. Zúčastnily se ho žákyně 2. a 3. ročníku oboru aranžér. Kurz byl velmi zajímavý, naučily jsme se nové věci, které jsme ještě neuměly, např. držení kytice při vázání, vatičkování.
Vyráběly jsme ozdoby ze živých květů do vlasů, na šaty nebo na ruku. Učily jsme se vázat kytici do spirály, jeden květ s přízdobami a svatební kytici do kulata.
Dověděly jsme se, že i kytice nebo jakákoliv úprava květin má své zákonitosti, některá pravidla mám byla již známa z našeho oboru.
Práce s květinami je voňavá a krásná.   Aranžérky 3. ročník


EXKURZE KOSMETIČEK VE FIRMĚ FOR LIFE & MADAGA

17.6.2017 | Další...

V pondělí 12. 6. 2017 se žákyně 2. a 3. ročníku oboru Kosmetické služby zúčastnily exkurze do kosmetické firmy FOR LIFE & MADAGA v Brně. Vyrazily jsme brzo ráno a před devátou hodinou ranní jsme byly v Brně. Ve firmě jsme strávily skoro tři hodiny. Hodně jsme se toho dozvěděly o jejich přípravcích. Mohly jsme si sáhnout na aktivní látky, se kterými firma pracuje a odnesly jsme si hodně rad do života.

Exkurze se nám líbila a doufáme, že si něco podobného brzy zopakujeme.

Za všechny žákyně Petra Poulová a Pavlína Vlčková 2K.


» Archiv