SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Designblok Prague 2019

Designblok  Prague 2019

Náš školní výlet do Prahy, který se konal 17. 10. 2019, jsme zahájili prohlídkou Národní galerie, což je významné místo, které už mnozí z nás navštívili, ale stále je tu pro každého mnoho nového.


Letos to pro nás byla sbírková expozice prvorepublikového umění (1918 - 1938) ve Veletržním paláci. Součástí expozice jsou vedle obrazů a plastik předních českých, slovenských, českoněmeckých a karpatoruských umělců také díla z proslulé francouzské sbírky (Paul Gaugin, Henri Rousseau, Pablo Picasso, Vincent van Gogh, ad.), kterou Československý stát nakoupil krátce po svém založení ve 20. a 30. letech 20. století. Po zhruba hodinové prohlídce, kterou nám zajistila zkušená instruktorka, jsme se pěšky přesunuli na Výstaviště v nedalekých Holešovicích, kde právě probíhal Designblok

Designblok - Prague International Design Festival je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Historie festivalu sahá do roku 1999, kdy jej založili Jana Zielinski a Jiří Macek, ředitelé pořádající agentury Profil Media. Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.

Pražského týdne designu se každoročně účastní přes 200 vystavovatelů v hlavním prostoru Designbloku, který tvoří Superstudio, Openstudio a Art House. Kromě centrálního prostoru se během Designbloku otevírá celá řada galerií, showroomů a pop-up shopů po celé Praze, které připravují speciální program pro návštěvníky. Designblok každoročně přiláká více než 50 000 návštěvníků všech věkových skupin z České republiky i zahraničí. Celý výlet nás provázela příjemná atmosféra. Designblok je jednou z nejinspirativnějších akcí, které je možné v oboru interiérová a aranžérská tvorba navštívit.

Za kolektiv: David Mikyska, 3. ročník učebního oboru aranžér

20.11.2019