SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo
  • 015-prijimacirizeni2020-slideshow.png
  • 016-slide-2020-info1.jpg
  • 017-slide-2020-info3.jpg
  • 018-slide-2020-info4.jpg

Designblok Prague 2019

Designblok  Prague 2019

Náš školní výlet do Prahy, který se konal 17. 10. 2019, jsme zahájili prohlídkou Národní galerie, což je významné místo, které už mnozí z nás navštívili, ale stále je tu pro každého mnoho nového.


Letos to pro nás byla sbírková expozice prvorepublikového umění (1918 - 1938) ve Veletržním paláci. Součástí expozice jsou vedle obrazů a plastik předních českých, slovenských, českoněmeckých a karpatoruských umělců také díla z proslulé francouzské sbírky (Paul Gaugin, Henri Rousseau, Pablo Picasso, Vincent van Gogh, ad.), kterou Československý stát nakoupil krátce po svém založení ve 20. a 30. letech 20. století. Po zhruba hodinové prohlídce, kterou nám zajistila zkušená instruktorka, jsme se pěšky přesunuli na Výstaviště v nedalekých Holešovicích, kde právě probíhal Designblok

Designblok - Prague International Design Festival je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Historie festivalu sahá do roku 1999, kdy jej založili Jana Zielinski a Jiří Macek, ředitelé pořádající agentury Profil Media. Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.

Pražského týdne designu se každoročně účastní přes 200 vystavovatelů v hlavním prostoru Designbloku, který tvoří Superstudio, Openstudio a Art House. Kromě centrálního prostoru se během Designbloku otevírá celá řada galerií, showroomů a pop-up shopů po celé Praze, které připravují speciální program pro návštěvníky. Designblok každoročně přiláká více než 50 000 návštěvníků všech věkových skupin z České republiky i zahraničí. Celý výlet nás provázela příjemná atmosféra. Designblok je jednou z nejinspirativnějších akcí, které je možné v oboru interiérová a aranžérská tvorba navštívit.

Za kolektiv: David Mikyska, 3. ročník učebního oboru aranžér

20.11.2019