SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Publicita školy

Školení Color od firmy MATRIX

22.6.2019 | Další...

Je krásné, když studenti zůstanou svému oboru věrní, dokážou se ve své kariéře posunout dál a nadále se vzdělávají. Proto děkujeme naší bývalé studentce Blance Bodlákové, nyní Zachové, že k nám zavítala a proškolila studenty 1. a 2. ročníku oboru kadeřnice. Blanka vlastní kadeřnický salon v Brně a je školitelkou firmy MATRIX. Školení, které proběhlo 13.- 14. 6. 2019 bylo zaměřené na oblast technologie barvení, složení barvících směsí a nové řady sytých tónovacích pigmentů firmy MATRIX. V odpolední části školícího bloku si žákyně vše prakticky vyzkoušely a tím upevnily nově získané zkušenosti. Děkujeme Blance za její čas a profesionální přístup a už teď se těšíme na další školení od firmy MATRIX, které proběhne průběhem měsíce října.


Mladí badatelé

9.6.2019 | Další...

Dne 30. dubna 2019 se třída OA 2 zúčastnila přednášek a prací v Badatelském centru Gymnázia ve Žďáře nad Sázavou.


Žákyně líčily a česaly nevěsty

9.6.2019 | Další...

Nesnadný úkol, co říkáte?

Žďárskou Střední školu obchodní a služeb oslovila paní Marie Horáková, majitelka Květinky ze Žďáru nad Sázavou, s prosbou o úpravu pěti nevěst. Pro nevěsty připravila věnečky do vlasů z živých květů a učesané a nalíčené dívky, již v šatech a s ozdobami, se fotily v překrásných zámeckých zahradách. A dívky byly překrásné …


SKRYTÁ ENERGIE V MALBĚ

2.6.2019 | Další...

V pondělí 20. května 2019 jsme absolvovali kurz malování mandal. Nejdříve nám paní Večeřová vysvětlila, co je to mandala, jak působí na psychiku člověka a jak se vytváří. Slovo mandala pochází ze staroindického jazyka SANSKRT - znamená kruh a vyjadřuje nekonečno. Je symbolem jednoty a rovnováhy, nabízí nám prostor k sebepoznávání i každá barva má svůj význam. Mandala je univerzálním vzorcem i v přírodě ( např. letokruhy stromů, sněhové vločky pavučiny, tříštění kapek deště na hladině vody, lidské oko – duhovka a zornice, stavební částice hmoty atd. Po těchto informacích jsme začali vytvářet mandalu. Nejprve jsme si natřeli plátno libovolnou barvou. Poté jsme si plátno rozvrhli tužkou do určitých obrazců. Každý si namíchal na paletu barvy se kterými jsme chtěli pracovat. Mandalu jsme tvořili pomocí teček a různých velikostí hlaviček špendlíků. Po dokončení mandal si každý svou práci uzamkl časovým zámkem, který určuje dobu působení pozitivní energie mandaly na okolí. Kurz nás velice bavil. Opět jsme se naučili něco nového a těšíme se na další naučné kurzy.
Žáci 1. a 2. ročníku oboru Interiérová a aranžérská tvorba


Učíme se ze života pro život …..

19.5.2019 | Další...

Jsme rádi, že jsme v naší škole mohli přivítat našeho bývalého studenta Jiřího Peška. Jirka provozuje Kadeřnictví a Barber Shop se sídlem v Havlíčkově Brodě. V obou salonech zaměstnává absolventky naší školy. Školení probíhalo v našem školním kadeřnickém salonu a Jirkovou pomocnicí byla Karolína Sobotková. Školení bylo zaměřeno na moderní techniku zesvětlování vlasů zvanou Balayage a v druhém bloku dne na moderní dámský střih Long bob. V obou případech si žákyně techniky melírování a stříhání vyzkoušely, což je nejlepší forma vzdělávání a prohlubování dovedností. Celý učební den probíhal ve velmi příjemné pracovní atmosféře. Děkujeme Jirkovi za jeho čas, přístup k žákům a ukázku novinek z našeho oboru.

Olga Pazourová, učitelka odborného výcviku


» Archiv